Poznajmy się.

 

Jesteśmy polską, rodzinną firmą, której historia zaczęła się od podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznając bliżej Japończyków, mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska ich podejściu do życia, które wyraża się między innymi świadomą i pragmatyczną dbałością o własne zdrowie. Filozofia ta zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego też zdecydowaliśmy się przenieść ją na nasz rodzimy grunt.

Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził sposób, w jaki w Japonii korzysta się z dobrodziejstw natury. Powszechnie dostępne są tam roślinne preparaty, które wspierają organizm ludzki w najbardziej newralgicznych problemach, takich jak: schorzenia degeneracyjne mózgu, otyłość czy zaburzenia na tle nerwowym. Zgłębiając ich działanie, odkryliśmy naszą misję - sprawić, by rozwiązania, które z powodzeniem stosują Japończycy stały się dostępne także dla europejskiego świata. 

Nie było łatwo, ale na szczęście my lubimy wyzwania. Japoński spokój i duża rozwaga w budowaniu relacji biznesowych zestawiona z naszą chęcią działania „już i teraz” szczęśliwie spotkały się w punkcie o nazwie „wzajemne zaufanie”. W roku 2014 podjęliśmy współpracę z japońskim liderem biotechnologii - firmą Amino Up pozyskującą substancje bioaktywne z naturalnych źródeł.  

W kwietniu 2015 r. na naszym rynku zadebiutował pierwszy z preparatów Oligo Elite - standaryzowany na zawartość polifenoli z liczi i zielonej herbaty (Litchi chinensis, Camelia sinensic) , a w listopadzie 2019 dołączył do niego ETAS - ekstrakt standaryzowany na zawartość szparagów (Asparagus Officinalis) dedykowany zwalczaniu otyłości, w listopadzie 2019 dołączył do niego ETAS, preparat skuteczny w obszarze chorób degeneracyjnych mózgu. W styczniu 2020 r. otrzymaliśmy od naszego japońskiego partnera firmy Amino Up wyłączność na sprzedaż tych związków w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy również możliwość sprzedaży związków ETAS  jako surowca.


 

misja Firmy /marki

Higurashi ya
kyu ni akaruki
umi no kata


Cykada dzwoni
i nagle zajaśniało
jezioro w zmierzchu

 

Poznajcie naszego Partnera.

Amino Up

Sapporo


Firma Amino Up (dawniej Amino Up Chemical Co) działa na rynku od blisko 40 lat. Jej nadrzędnym celem pozostaje pozyskiwanie substancji bioaktywnych o weryfikowanej badaniami skuteczności. Otrzymane w ten sposób ekstrakty tworzą bazę innowacyjnych produktów oraz suplementów o szerokim spektrum działania. Pochodzące z natury, której częścią w świadomości Japończyków pozostaje człowiek, wspomagają ludzki organizm w sposób bezinwazyjny, dzięki doskonałej przyswajalności. Kluczowy dla filozofii działania firmy jest też szacunek dla środowiska i otaczającego świata, który uwidacznia się już w samej siedzibie Amino Up, czyli w Eco House - ekonomicznym budynku zaprojektowanym na wzór żywego organizmu.


Ken-Ichi Kosuna


Twórcą Amino Up jest Ken-Ichi Kosuna - absolwent ekonomii rolniczej Uniwersytetu w Ebetsuu, który zbudował markę rozpoznawalną w światowym sektorze biotechnologii. Jego wieloletnią misją jest prowadzenie odpowiedzialnej działalności biznesowej, wynikającej z szacunku do natury oraz japońskiej tradycji. Od 25 lat kieruje badaniami nastawionymi na pozyskiwanie substancji bioaktywnych z naturalnych źródeł (roślin). Wyniki tych badań są publikowane i prezentowane na corocznych sympozjach, gdzie innowacyjność splata się z eksponowaniem tożsamości narodowej.


 

Wciąż mam w pamięci dzień, w którym po raz pierwszy spotkałem panią Magdalenę i Pana Norberta, a było to ponad dekadę temu. Młody lekarz medycyny Norbert przybył do Sapporo, by wziąć udział w organizowanej przez nas co roku w lipcu konferencji naukowej. Już wtedy byłem pod ogromnym wrażeniem ich entuzjastycznego pragnienia niesienia pomocy chorym w odzyskaniu zdrowia. Od tego czasu dbamy o wzajemne zaufanie, rozmawiając i dzieląc doświadczeniami. Będący pod wrażeniem skuteczności naszych suplementów, zapragnęli dzielić się ich dobroczynną mocą z Europejczykami. Tak powstał Kogen, który realizuje z powodzeniem naszą misję: “Bring Smiles to the World from the Power of Nature”

Ken-ichi Kosuna
Chairman